معرفی ورق مناسب برای منابع کویل دارمنبع

درباره ورق منبع کویل دار و دوجداره

افرادی که از سیستم گرمایشی موتورخانه برای آب گرم مصرفی و گرمای ساختمان استفاده می کنند “با مساله ای مواجه هستند.
و نمی‌دانند کدام مورد اولویت دارد .یک منبع موتورخانه از جمله منبع دوجداره یا منبع کویل دار با توجه به اینکه مدت زیادی از نصب و خرید آن نمی گذرد” چرا دچار ترکیدگی می شود؟ چگونگی ورق منبع کویل دار و دوجداره

اهمیت ضخامت مناسب ورق:

یکی از اصلی‌ترین این دلایل این موضوع این است که به طور کارشناسی و تخصصی لازم انجام نگرفته است “یا منبع خریداری شده از ضخامت کافی برخوردار نیست .دلیل بعدی می‌تواند مرغوب نبودن منبع موتورخانه باشد .که در بعضی مواقع بعضی افراد سودجو از ورق های نازک تر و یا حتی منابع دست دوم و کارکرده استفاده میکنند.با تعویض لایه‌های بیرونی و نونوار کردن آن مشتریان را فریب می دهند.و منبع نامرغوب را به جای منبع با کیفیت به فروش می رسانند .به همین دلیل منبعی که با ورق استاندارد تولید نشده باشد “مقاومت لازم را ندارد و منبعی که از قبل کار کرده باشد “به واسطه رسوباتی که دارد “راندمان کافی را برای تولید گرما و عمر مفید نخواهد داشت.به همین دلیل از همه همراهان عزیزمان خواستاریم که قبل از انتخاب” این مطلب را مطالعه کنند .

نکات مهم در انتخاب منبع کویل دار و دوجداره

هنگامی که قصد راه اندازی موتور خانه را دارید و یا تعویض و تعمیر منابع دوجداره و یا منابع کویل دار را حتما با کارشناس مربوطه صحبت کرده تا تمام آنچه که باید مورد بررسی قرار گیرد . برای پیشگیری از چنین مشکلاتی سعی کنید منبع شوفاژ خود را از شرکتهای معتبر و یا تولید کننده ای تهیه کنید . که بتواند ساخت منبع را کاملاً در حضور مشتری انجام دهند .افرادی به خاطر بالا بودن قیمت ورق های گالوانیزه گرم منابعی را به صورت دست دوم خریداری کرده و با کار کردن روی آنها و تعویض جداره های روی آنها را به جای منبع نو به فروش میرسانند.که موجب ایجاد مشکلاتی برای مشتریان می‌شوند. لذا دقت کافی را در انتخاب محل مناسبی که بتوان منبع شوفاژ مورد نیاز خود را کاملاً آگاهانه انتخاب کرد دقت لازم را بنمایید.

شما ارزان بی کیفیت را می پسندید؟

در ادامه می خواهیم در رابطه با موضوعی فکر و صحبت بکنیم .کمتر کسی راجع به آن فکر می‌کند .گاهی ممکن است تصور کنیم خریدن جنسی مرغوب و خریدن جنسی نامرغوب با قیمت پایین‌تر کدام برای ما به صرفه تر است ؟بیشتر افراد به جای اینکه واقع‌بینانه به این مطلب نگاه کنند ترجیح می دهند جنسی ضعیف تر را انتخاب نمایند و بعد از چند سال مجدد هزینه دیگری را برای خرید منبعی دیگر پرداخت نمایند .در صورتی که اگر در ابتدای کار با مقدار کمی افزایش هزینه‌ها و خریدن جنسی مرغوب و با کیفیت که با توجه به نیاز آپارتمان و به تشخیص متخصصین توصیه می‌شود از هزینه‌های هنگفت در آینده پیشگیری می نماید .

برای مثال:

برای بررسی این موضوع تصور کنید از بین منبع دوجداره ۱۵۰۰ لیتری با ضخامت ورق ۵ و منبع دوجداره ۱۵۰۰ لیتری با ضخامت ورق ۶ اگر شما باشید کدام را انتخاب می کنید ؟ممکن است بعضی ها منبع دوجداره ورق ۶ میل را انتخاب نمایند و بعضی‌ها به دلیل گران تر بودن این منبع ورق نازک تر این منبع را تهیه نمایند. می‌خواهیم در طولانی مدت انتخاب این دو را مقایسه کنیم .در نظر داشته باشید شخصی که منبع ضعیف تری را تهیه می نماید ممکن است فشار بار ساختمان را بررسی نکرده باشد و چون ضخامت منبع به گونه ای نیست که تواند فشار بار را تحمل نماید بعد از ۴ تا ۵سال کار کردن دچار ترکیدن و شکاف می‌شود . این امر موجب دردسر های مختلف از جمله تحمیل هزینه هایی که باید برای تعمیر یا تعویض آن نمود منجر می‌شود .

اگر ورق ضخیم تر باشد:

حالا در نظر بگیرید شخصی ورق ضخیم تر را برای تهیه منبع خود انتخاب می نماید احتمال ترکیدن منبع در هنگام فشار بالای بار پمپ بسیار پایین‌تر می‌آید و مقاومت منبع در برابر فشار بار ارتقا پیدا می کند .

عمر مفید منبع با ورق استاندارد:

علاوه بر این منبعی که با ضخامت ورق استاندارد تهیه شود به طور میانگین ۱۰ تا ۱۵ سال عمر مفید دارد در حالی که با ضخامت پایین‌تر عمر مفید منبع به ۴ یا ۵ سال کاهش پیدا می‌کند و شاید تنها و تنها دلیل اختلاف قیمتی که فرد در ابتدا تمایل به پرداخت آن نداشته است. این امر باعث می‌شود بعد از گذشت چند سال با توجه به افزایش قیمت‌ها چندین برابر هزینه‌ای که می‌توانست سال‌های قبل برای این موضوع بپردازد را باید برای تعویض منبع پرداخت نماید.

دقت در انتخاب:

طبق تجربه سالها خدمت در این زمینه به همه عزیزانی که قصد خرید انواع منبع شوفاژ را دارند توصیه می کنیم در ابتدا با کمی دقت و دست و دل بازی منبع مرغوب تری را تهیه کنند و از همه مهمتر هنگام سفارش منبع تمام جوانب را بسنجند . ضخامتورق منبع کویل دار و دوجداره را با فشار بار ساختمان  متناسب باشد تنظیم بودن استانداردهای مربوط به پمپ ها و تمام آنچه که هنگام انتخاب منبع مورد نیاز است را مورد بررسی قرار دهیم و پس از آن بهترین منبع را حتی با تفاوت چند صد هزار تومانی بپردازیم و عمر مفید منابع را با انتخاب صحیح به ۱۵ سال مصرف بدون مشکل افزایش دهیم .

با امیداینکه این نوشته توانسته باشد تا حدودی مشتریان و همراهان خوبمان را در انتخاب بهترین منابع شوفاژ یاری نماید .
در زیر اندازه های استاندارد  ورق منبع کویل دار و دوجداره را برای شما ذکر می کنیم

برای هر منبع چه ورق گالوانیزه ای مناسب است.

استاندارد لازم برای منبع ۳۰۰ لیتری دوجداره ورق (۳×۵) است.

استاندارد برای منبع ۴۰۰ لیتری دوجداره ورق (۳×۵) است.

استاندارد لازم برای منبع ۵۰۰ لیتری دوجداره ورق (۳×۵) است.

اندازه استاندارد برای منبع ۶۰۰ لیتری دوجداره ورق (۳×۵) است.

اندازه استاندارد برای منبع ۸۰۰ لیتری دوجداره ورق (۳×۵) است.

اندازه استاندارد برای منبع ۱۰۰۰ لیتری دوجداره ورق (۳×۵) و ورق (۳×۶) است.

اندازه استاندارد برای منبع ۱۲۰۰ لیتری دوجداره ضخامت (۳×۶) است.

اندازه استاندارد برای منبع ۱۵۰۰ لیتری (۳×۶) دوجداره است.

اندازه استاندارد برای منبع ۲۰۰۰ لیتری دوجداره به ورق (۳×۶) اندازه استاندارد منابع کویل دار بدین صورت است اندازه استاندارد منابع کویل دار ۳۰۰لیتری با ورق ۵ میل با کویل ۷ دهم می‌باشد .

 ورق استاندارد برای منبع کویل دار

اندازه استاندارد منبع کویل دار ۴۰۰ لیتری است.

ورق ۵ میل و کویل ۷ دهم می باشند.

اندازه استاندارد برای ۵۰۰ لیتری کویل دار ایستاده ورق ۵ است.

اندازه استاندارد برای ۶۰۰ لیتری کویل دار عمودی از ورق ۶ میل و با کویل ۷ می باشد .

اندازه استاندارد برای ۸۰۰ لیتری کویل دار ایستاده ورق ۵ میل و عدسی ۶ میل استفاده می‌شود .

برای ۱۰۰۰ لیتری ایستاده ورق ۵ میل و می‌توانیم از ورق ۶ میل استفاده نمایید

برای ۱۲۰۰لیتری کویل دار ورق شش میل و یا ۵ میل استفاده نمایید

برای منبع ۱۵۰۰ لیتری عمودی می توانیم از ورق پنج میل و شش میل و یا ۸ میل استفاده نماییم

برای منبع کویل دار عمودی ۲۰۰۰ لیتری می توانیم از ورق ۸ میل و ۶ میل استفاده نماییم

برای منبع ۲ هزار و ۵۰۰ لیتری کوئل دار عمودی می توانیم از ورق ۸ میل و یا ۵ میل استفاده نماییم .

برای تولید منبع ۳۰۰۰ لیتری می‌توانیم از ورق پنج میل و یا شش میل و یا ۸ میل استفاده نماییم .

می‌توانیم برای منبع ۱۰۰۰ لیتری کویل دار ایستاده از ورق ۸ میل و ۱۲ میل استفاده نمایید .

برای تولید منبع ۵۰۰۰ لیتری می‌توانیم از ورق ۱۰ میل و شش میل استفاده نماییم

برای تولید می‌توان برای منبع های ۶۰۰۰ لیتری و مخزنهای ۸ هزار لیتری و مخزن های ۱۰۰۰۰ لیتری مخزنهای ۲۰۰۰۰ لیتری مخزنهای ۳۰۰۰۰ لیتری مخزنهای ۴۰ هزار لیتر این منبع ۵۰ هزار لیتری استفاده نماییم.

چند و چون های ورق منبع کویل دار و دوجداره را باهم برسی کردیم تا شما آگاهانه تر خرید کنید برای دریافت نظر کارشناسی متخصصان ما با ما تماس بگیرید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *