منبع کویل دار مخزن کویل دار

قیمت منبع کویل دار

یکی دیگر از نکاتی که همیشه در رابطه با قیمت منبع کویل دار باید مورد توجه قرار گیرد این است که قیمت منبع کویل دار متاثر از حجم آن است. یعنی هر چقدر حجم منبع کویل دار بیشتر باشد قیمت آن نیز بالاتر است .زیرا وزن بیشتری دارد و تعیین قیمت منبع کویل دار به واسطه قیمت روز آهن و ورق های گالوانیزه قیمت کویل محاسبه می شود .به همین دلیل از عزیزان خواهش می‌کنیم قبل از خرید این نکته را در نظر بگیرند که پایین بودن قیمت نشانه پایین بودن کیفیت محصول است. به همین دلیل شاید یک منبع از نظر ظاهری با منبع دیگر تفاوتی نداشته باشد اما از نظر کیفیتی و تحمل فشار و کارآیی به هیچ عنوان با هم قابل قیاس نیستند.

رسوب زدایی منبع کویل دار

رسوب زدایی منبع کویلی رسوب زدایی از منبع کویل دار زمانی باید انجام پذیرد که به دلیل ته نشین شدن رسوبات موجود در آب بر روی کویل عمل انتقال حرارت به درستی انجام نمی پذیرد و آب به اندازه کافی گرم نمی شود که پاسخگوی نیاز ساختمان باشد. فرآیند رسوب زدایی منبع کویل دار به طور معمول دو تا سه سال یک بار باید انجام شود تا مخزن کارایی لازم را داشته باشد و کیفیت خود را حفظ نماید. البته این مسئله بسته به سختی آب مورد استفاده درون منبع دارد به این دلیل که هرچقدر میزان سختی آب بیشتر باشد مسئله رسوب بر روی کویل بیشتر است و هر چقدر سختی آب کمتر باشد این مدت زمان طولانی تر می شود.

رسوب زدایی مخزن کوئل دار کاری کاملاً تخصصی است و اگر توسط شخص متخصص انجام نشود می تواند موجب آسیب دیدن کویل و خراب شدن آن بشود .برای رسوب زدایی مخزن کویلی معمولاً از دو روش اسید شویی و روش مکانیکی استفاده می‌شود . هر کدام از این ها را توضیح می دهیم .

اسید شویی کویل

اسید شویی کویل بدین ترتیب اسید شویی به مخزنی نیاز است که کویل درون آن جا شود. در این روش از اسید سولفوریک ۵۰% یا اسید دیسکلر استفاده می شود.

روش اول

استفاده از اسید دیسکلر به دلیل اینکه بی خطر تر و فرار است نسبت به اسید سولفوریک رایج‌تر است.

سرعت اسید شویی به مسائل مختلفی بستگی دارد .

این موارد عبارتند از نوع و میزان ضخامت لایه رسوبی که بر روی کویل قرار گرفته .

دما و غلظت محلول اسیدی ما و مدت زمانی که کویل را درون محلول اسیدی نگه میداریم.

این دو عامل از اهمیت بیشتری برخوردارند. که یکی دما و دیگری غلظت اسید می باشد.

به گونه ای که در اسید شویی با اسید سولفوریک ۱۵ درصد در دمای ۲۰ تا ۱۰۰ درجه سلسیوس به ازای هر ۱۰ درجه افزایش دما میزان اسید شویی دو برابر می شود .

استفاده از این روش برای شستشوی کویل های صنعتی رایج تر از و از پمپ های اسید شویی استفاده می شود.

روش مکانیکی

روش دوم یا روش مکانیکی این روش از رواج کمتری برخوردار است در روش مکانیکی کویر را با آب بسیار سرد می شویند و سپس بلافاصله در درون آب جوش قرار می دهند و این عمل را چندین بار تکرار می کند تا رسوبات کویل به اندازه کافی پاک شود یعنی فرآیند سرد و گرم کردن کویل موجب جدا شدن بخشی از رسوبات می شود

 

برای گرم کردن آب گرم بهداشتی و سالم که آب ورودی آن از آب شهری که در لوله کشی ها قرار دارد است آب شرب که در لوله کشی شهری قرار دارد سختی برابر با ۲۰۰ تا ۵۰۰ میلی گرم در لیتر دارد

سختی گیر

بعضی موتورخانه ها فاقد دستگاه سختی‌گیر می باشند
و وقتی این دستگاه در موتورخانه نباشد آب ورودی در چرخه گرم کردن آب توسط مخزن کویل ای صورت می پذیرد عناصری مانند منیزیم و کلسیم و غیره باعث ایجاد رسوب بر روی کویل مسی که در منبع کویلی قرار داردمی شوند .

با گذشت زمان حجم این رسوبات در داخل منبع و بر روی کویل افزایش یافته و می تواند راندمان یا بازدهی سیستم گرمایشی را کاهش دهد .به این دلیل که هر چقدر میزان رسوبات بیشتری بر روی کویل جمع شود کار انتقال حرارت بین دو سیال کمتر می شود و میزان آبگرمه کافی برای مصارف کافی نمی باشد .

پیشنهاد ما برای افزایش طول عمر دستگاه های موتورخانه

پیشنهاد صنعت کار تهران برای افزایش طول عمر مفید دستگاه هایی که در موتورخانه موجود می باشند مانند منبع کویل دار یا مخزن کویلی دیگ یا بویلر و سایر قسمت های سیستم موتورخانه آبگرم تهیه یک دستگاه سختی گیر و نصب آن دستگاه سختی گیر رزینی در موتورخانه برای کاهش رسوبات و گرفتن سختی آب به مقدار بسیار زیاد گردد.

قابل توجه است اگر در موتورخانه سختی گیر وجود نداشته باشد. باید در فواصل زمانی مشخص دائماً کویل ها به صورت منظم اسید شویی و تمیز شوند . این کار می تواند تاثیرات قابل توجهی در عمر منبع کویل دار داشته باشد .

یک مثال

برای شما مثالی می زنیم تا این موضوع بیشتر مشخص و روشن گردد. در نظر بگیرید در شهری که ph آب بین ۴۰۰ تا ۲۵۰ میلی گرم بر لیتر است. برای بهینه سازی و افزایش طول عمر منبع کویل دار در موتورخانه و سایرسیستم های موجود در موتورخانه کویلهای مسی که درون مخزن کوئل دار قرار دارند هر سال یکبار اسیدشویی شوند. که اصطلاحاً به آن سرویس موتورخانه تعمیر موتور خانه و یا نگهداری موتورخانه می گویند.
همانطور که گفتیم هر چقدر میزان سختی آب در منطقه بالاتر باشد .نیاز منبع کویل دار به اسید جوی بیشتر می‌شود . این امر به امری کاملاً ضروری تبدیل می‌گردد.

نصب منبع کویل دار

برای اینکه مخزن کوئل دار ای که تهیه کرده ایم بالاترین راندمان را داشته باشد.باید به صورت صحیح نصب و راه اندازی گردد تا کارکرده آن به بالاترین راندمان برسد .زیرا اگر نکاتی که هنگام نصب منبع کویل دار باید مورد نظر قرار گیرد به آن توجه نشود منبع نمی تواند عملکرد صحیحی داشته باشد.  این کار باعث تحمیل هزینه های زیادی بابت انرژی و از نظر اقتصادی مقرون به صرفه برای خریداران نخواهد بود به همین دلیل باید به این مسائل بسیار مهم در هنگام نصب منبع کویلی توجه نماییم و همچنین نصب مبدل حرارتی نیز اهمیت بسزایی در کاهش هزینه ها و بالا بردن راندمان مخزن کوئل دار دارد

نکات مهم در نصب منبع کویل موتورخانه

 

از جمله نکات بسیار حائز اهمیت است که باید هنگام نصب منابع کویل دار مورد توجه قرار گیرد به این صورت هستند.

موقعیت مکانی موتورخانه را مورد بررسی قرار داد فضایی که در موتورخانه موجود است را بررسی کرد.

تاسیسات و تجهیزات درون موتورخانه را بازدید و بررسی کنید .شیوه نصب لوله کشی در ساختمان را مورد بررسی قرار دهید.

توجه کنید که آیا سختی گیر در مسیر آب مصرفی تاسیسات موتورخانه قرار دارد یا نه.

نوع بویلر استفاده شده در موتورخانه که بویلر آب گرم یا بویلر بخار باشد را مورد توجه قرار داد.

با دستگاه مخصوص فشارسنج میزان فشار کاری سیستم داخلی موتورخانه را بررسی کرد.

محل نصب مخزن انبساط را بررسی کنید.دقت کنیم که محل قرارگیری مخزن کوئل دار تراز است یا خیر.

اجزای منبع کویل دار

هر منبع کویل دار از یک استوانه تشکیل شده است .که ورودی و خروجی های مختلفی روی آن قرار دارد. ابتدا و انتها یا سر و ته منبع با دو عدسی گرد که با دستگاههای کاملاً حرفه ای پرس و لبه زنی شده‌اند بسته می شود. تمام اجزای منبع کویل دار باید توسط متخصص متصل شود . سچس منبع به طور کامل آب بندی شود .تا از عدم وجود هرگونه نشتی بر روی منبع اطمینان خاطر حاصل گردد.

اجزای منبع کویل دار

اجزای دیگر این منبع بوشن و کویل  می باشد . هر کدام از این اجزا توسط متخصصان مربوطه با مرغوب ترین جنس ممکن تولید می شود . در صنعت کار تهران به دست مصرف کننده می رسد.

رضایت از منبع کویل دار

در این مقاله سعی کردیم تمام آنچه که شما برای خرید منبع کویل دار به آن نیاز دارید در اختیارتان قرار بدهیم . با امید اینکه مطالب بیان شده شما را در خرید ای آگاهانه یاری دهد. ما همواره در تلاش این که بهترین خدمات را به مشتریان خود ارائه دهیم . خداوند را شاکریم که بعد از سه دهه فعالیت در این زمینه تا به امروز هیچ گونه نارضایتی از مشتریان نداشته‌ایم . همواره توانسته ایم رضایت آنان را جلب نماییم. مفتخریم که توانسته‌ایم در برابر اعتماد شما سربلندیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *